29 grudnia 2022
Tego dnia zorganizowaliśmy spotkanie opłatkowe, w którym oprócz członków Stowarzyszenia udział wzięli zaproszeni przez nas goście-sympatycy. Wydarzenie zainaugurowało złożenie życzeń przez prezesa Stowarzyszenia Jarosława Cieślaka oraz dzielenie się opłatkiem. Tradycyjnie uczestnicy zasiedli do wspólnego stołu, by skosztować potraw wigilijnych. Spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze przy dźwiękach kolęd, wspólnych rozmowach, opowieściach o mijającym roku oraz planach na rok nadchodzący.
4 grudnia 2022
Ósmy raz Motomikołaje wyjechały rozdawać radość, uśmiech, słodycze i prezenty. Rozpoczęliśmy od przejazdu przez Zduńską Wolę barwnie udekorowanymi motocyklami i samochodami n a parking przez Centrum Integracji Ratusz w Zduńskiej Woli. Tam Mikołaje z workami słodyczy i pluszaków wręczali wszystkim dzieciom, małym i dużym słodkie i puchate upominki. Była mużyka i próby wspólnego tańca.
Każdego roku organizatorzy, czyli nasze Stowarzyszenie wybiera jedną rodzinę z dziećmi ze specjalnymi potrzebami by spełnić najskrytsze marzenia dzieciaków. Tak było i tym razem. Gabrysia, Franek i Janek obdarowani zostali specjalnymi dodatkami do słodkich paczek. Janek ponadto marzył by przejechać się "super furą". I stało się - w asyście motocykli pognał czarnym Mustangiem GT. To były emocje!
Kolejnym przystankiem był Rynek w Szadku, gdzie czekały już na nas uśmiechnięte dzieci i trochę zawstydzeni rodzice. Tam również była muzyka, słodkości, pluszaki, wspólne zdjęcia i przymiarki małych motocyklistów do duży motocykli.
Ostatnim przystankiem był Dom Dziecka w Wojsławicach. Ponieważ trochę podmarzliśmy dzieci poczęstowały nas pyszną grochówką, ciastem, kawą i herbatą. Były prezenty, wspólne zdjęcia, uśmiechy i mnóstwo frajdy dla wszystkich.
To był bardzo dobry dzień. Warto w tych trudnych chwilach pomyśleć o drugim człowieku, spotkać się z nim, pobyć, porozmawiać i odciąć się choć na moment od trosk codzienności.
Niewiele jednak byśmy zrobili bez wsparcia naszych darczyńców, sponsorów. Było ich tylu, że trudno wszystkich tu wymienić. Dziękujemy Wam za dobre serca, za pamięć, za to, że jesteście z nami i wspieracie nas.
Szczególne podziękowania kierujemy do Ochotnicze Centrum Ratownictwa Zduńska Wola . Dzięki ich obecności ekipie czuliśmy się bezpieczni.
Dziękujemy również niezastąpionemu DJ Probi . To on rozruszał miasto.
Dawanie ma niezwykłą moc. Róbmy to - dzielmy się tą mocą.
11 listopada 2022
11 listopada 1918 roku to data, którą zna każdy Polak, a Narodowe Święto Niepodległości to jeden z najważniejszych dni w roku.
Dziś, w rocznicę odzyskania niepodległości, dziękujemy wszystkim, którzy w przeszłości podejmowali trud walki o niepodległość naszej Ojczyzny. Oddajemy im należny hołd i cześć za zaangażowanie w sprawy narodowe. Niech ten dzień, 11 listopada będzie czasem radości i dumy z naszej wspaniałej historii.
Dzisiaj, mając skierowane oczy na Ukrainę wiemy, że o wolność i suwerenność wciąż musimy się troszczyć, pielęgnować i czujnie patrzeć w przyszłość, by nie zmarnować poświęcenia naszych przodków.
2 października 2022
To był chyba ostatni weekendowy wyjazd tego sezonu zorganizowany przez Stowarzyszenie. 13 riderów miało sporo frajdy. Choć pogoda nie rozpieszczała to udało się zrobić ok. 1000km i sporo zobaczyć.
Znane są niektórym festiwale Przystanek Woodstock czy Pol'and'Rock. Ale przed nimi był Festiwal Muzyków Rockowych w Jarocinie. Powstał w 1980 roku i był największym festiwalem muzyki rockowej w państwach Bloku Wschodniego. To tutaj zaczynał Maanam, Perfect, Dżem, TSA, Republika, Dezerter, Piersi, Kobranocka, Róże Europy, T.Love, Big Cyc i wielu innych.
Na pamiątkę tych pięknych chwil, które powolutku, od środka rozsadzały system komunistyczny postawiono w centrum Jarocina pomnik Glana - symbolu tamtych "antycznych" festiwali wolności. A działy się tam rzeczy, o które warto zapytać rodziców. Chyba nie powiedzą wszystkiego...
Jak nazywał się i gdzie był produkowany pierwszy polski motocykl? Nie, nie Sokół. To był Lech, a produkowany był w Opalenicy w latach 1929-32. To był potwór - widlaste 500ccm na dwóch cylindrach i.... 5KM. Niby śmieszne ale wtedy był to impuls do rozwoju polskiej motoryzacji.
Dziś Opalenica upamiętniła ten milowy dla Polski krok stawiając pomnik Lecha (nie Lechowi!)
Sobota przyniosła trochę zwiedzania historycznych miejsc. W latach 30-tych ub. wieku Niemcy tak bały się polskiej armii, że na granicy rozpoczęły w 1934 roku budowę kompleksu militarnego dziś znanego jako Międzyrzecki Rejon Umocniony (Ostwall). Rozciąga się on na przestrzeni 80 kilometrów. Labirynt tuneli, dworców kolejowych i hal, wybudowanych kilkadziesiąt metrów pod ziemią fascynuje rozmachem przedsięwzięcia, nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi. Zaliczany jest, po Linii Maginota, do najciekawszych europejskich kompleksów fortyfikacyjnych. I tam właśnie dotarliśmy.
Ruszając dalej musieliśmy też zobaczyć wzniesioną w 2010 roku Figurę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie. Wysokość samej statuy wraz z koroną jest aż o 6 m większa od pomnika w Rio de Janeiro.
Kolejnym przystankiem było Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie. Mało znane, na uboczu ale zachwyciło nas ogromną ilością eksponatów - w muzeum znajduje się ich ponad 3500: ciężkiego sprzętu wojskowego, lotnictwa militarnego, broni maszynowej, broni palnej, broni białej, umundurowania, wyposażenia, odznaczeń, dokumentów, map i zdjęć. To było wow!
Powrót do hotelu też miał swój klimat - podróż w deszczu po krętych i dziurawych drogach wyzwalała sporo adrenaliny.
Powrotna droga do domu prowadziła przez zabytkową parowozownię w Wolsztynie, która jest ostatnim obiektem w Europie, gdzie parowozy wykorzystuje się do prowadzenia regularnych przewozów pasażerskich. A coroczna Parada Parowozów jest jedną z najważniejszych imprez kolejowych w Polsce i Europie.
Pensjonat Leśne Niebo umożliwił nam natomiast wieczorne rozmowy o wszystkim co nas pasjonuje - choppery, turystyki, ścigacze, gdzie kto był, jakie miał przygody, co planuje na przyszły rok... Bo nieważne gdzie jedziesz - ważne z kim.
29 września 2022
Piękny dziś wieczór urządziły nam nasze kochane dziewczyny. W Dzień Chłopaka rzeczywiście poczuliśmy się jak chłopcy. Był tort, były cudowne życzenia, były prezenty i najważniejsze, że były one - nasze najsłodsze kobietki. Jak my Was kochamy! Z niezależnych źródeł wiemy, że wszyscy wokół nam zazdroszczą takich dziewcząt. A my jesteśmy dumni z Was. Dziękujemy za dzisiejszy wieczór, dziękujemy, że jesteście z nami. To spotkanie było wyjątkowe właśnie dzięki Wam.
25 września 2022
To był fajny zlot. W niedzielę 25 września 2022 uczestniczyliśmy w PIERWSZYM MOTOCYKLOWYM ZLOCIE - PIELGRZYMCE ŚLADAMI ŚW. MAKSYMILIANA M. KOLBEGO. Organizator to ks. Dariusz Stańczyk (gość z charyzmą), kapelan Rajdów Katyńskich. Na tę okoliczność Zduńska Wola gościła motocyklistów z wielu miast Polski. W parafii św. Mateusza w Pabianicach ciekawostki o świętym opowiedział nam kustosz ks. Kutynia. Zapaliliśmy znicze na grobach poległych żołnierzy z okresu pierwszej wojny światowej na cmentarzu wojennym w Gadce Starej. W Rzgowie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej a Burmistrz Mateusz Kamiński opowiedział nam historię miasta. Wspólne biesiadowanie zakończyło naszą wyprawę.
21 września 2022
Choć deszcz, choć wiatr, choć chłód czasami - nic nas nie zatrzymało. Bo słońce też nam przyświecało a na resztę byliśmy gotowi. Fascynująca podróż po okolicach "czeskiej Szwajcarii" stała się naszym planem. Zobaczyliśmy z bliska wieżę Ještěd - spowitą w chmurach, monumentalną. Wjechaliśmy motocyklami do tuneli "Piekielnych Kopalni". Zachwyciliśmy się zamkiem-pustelnią Sloup oraz niepojętym geologicznie tworem Panská Skála. Ze smutkiem patrzyliśmy na wielohektarowe pogorzelisko lasu w okolicach Bramy Pravčickiej. Podziwialiśmy architektoniczny majstersztyk twierdzy Königstein i pałacu Mnichovo. Wisienkami na torcie naszej podróży było muzeum Skody i muzeum lotnictwa (większość eksponatów nadal lata!). Oba muzea w Mlada Boleslav. Droga powrotna prowadziła nas w deszczu przez ruiny słynnej kiedyś skoczni narciarskiej w Harrachovie.
Emocji było mnóstwo. Ale tak lubimy, tak chcemy. Wtedy czujemy, że żyjemy. Jednak najważniejsze w podróżach to dobre towarzystwo. I jego nie zabrakło.
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach".
4 września 2022
Początek września zachęcił do wspólnego wyjazdu. Zaczęliśmy od kurtuazyjnej wizyty w Lutomiersku na 50-lecie klubu Number One.
Później był przelot do Poddębic na lody. Docelowo dotarliśmy jednak na Motofolk 2022 w Marzeninie. Była parada motocykli przez gminę Sędziejowice a później koncerty. Część z nas pognała dalej na inscenizację bitwy wrześniowej 1939 w Beleniu. To była przyjemna sobota.
15 sierpnia 2022
Na zaproszenie Stowarzyszenia Bystra Woda wzięliśmy udział w pikniku pn "Z uśmiechem do szkoły", który miał miejsce w Pstrokoniach. Fajnie jest nieść pomoc i dawać uśmiech oraz emocje najmłodszym.
6 lipca 2022
Pisał o nas Punkt Przedszkolny "Akademia Malucha"
Cóż to były za odwiedziny! Były piski i okrzyki radości. A to wszystko za sprawą motocyklistów ze Stowarzysznia Motocykliści Zduńska Wola, którzy odwiedzili nasze przedszkole i zrobili nam niesamowitą atrakcję. Była pogadanka na temat bezpiecznej jazdy, dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy dotyczących motocykli. Po wizycie stwierdziły, że najlepsze wakacje tylko w Akademii Malucha. Radości nie było końca. Baaardzo dziękujemy wszystkim motocyklistom za poświęcony czas a w szczególności Ewie Sitek za zorganizowanie przygody życia.
25 czerwca 2022
W dniu 25 czerwca nasza ekipa została zaproszona do wzięcia udziału w Dniu Sąsiada 2022 na osiedlu Nowe Miasto w Zduńskiej Woli. Pogoda była wyśmienita. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dużych i małych. Motocykle były radością nie tylko dla dzieci. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Nowe Miasto za bardzo miłe przyjęcie.
19 czerwca 2022 "Motocyklowa Zduńska Wola"
Zamiast przechwalać się naszym wkładem w tegoroczne Dni Zduńskiej Woli zacytujemy w całości tekst dziennikarki autorstwa Włodzimierza Rychlińskiego:
"Entuzjastycznie przyjęte zostały popisy motocyklistów, jakie odbyły się w Zduńskiej Woli. Podniebne akrobacje robiły ogromne wrażenie. Podobnie jak pokaz stuntu. To zaledwie część propozycji w ramach pikniku pod nazwą Motocyklowa Zduńska Wola wpisanego w obchody Dni Zduńskiej Woli 2022.
Na swoich maszynach niemal fruwali. Motocykliści akrobaci pokazali rzeczy, w które trudno uwierzyć. Przy pomocy swoich maszyn wzbijali się kilkadziesiąt metrów w powietrze wykonując przy tym salta. Najmłodszy z występujących ma 16 lat.
W ramach pikniku Motocyklowa Zduńska Wola 2022 przygotowano szereg interesujących propozycji. Obejrzeć można było pokaz mody motocyklowej, w którym zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli. Grupa APC Motopasja uczyła udzielania pierwszej pomocy. Publiczność była pełna podziwu dla umiejętności Rafała Kanika, który zaprezentował pokaz stuntu, czyli ekwilibrystki na motocyklu. O te atrakcje zadbało Stowarzyszenie Motocykliści Zduńska Wola."
Całość artykułu wraz z fotografiami autora tekstu możecie znaleźć tutaj
Dzięki "Miasto z drona" oraz "Sky4Dron" możecie troszkę posmakować zorganizowanych przez nas atrakcji.
Nasze działanie Dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN.
Prezentowane zdjęcia to mistrzostwo Pawła Rakowskiego.
Jeśli chcecie więcej materiałów z naszej imprezy to zajrzyjcie na nasz profil Facebook
30 maja 2022
Sprawiliśmy trochę frajdy, nie tylko dzieciom. Dzień dziecka w Zduńskiej Woli wstrzelił się w dobrą pogodę i naprawdę był międzynarodowy. Działo się wiele - były tańce, wspólne zabawy, malowanie twarzy, mnóstwo słodyczy i soczków, rysowanie na chodniku, bańki mydlane, pokazy iluzjonisty, strażacka piana, otwarte drzwi do policyjnego radiowozu i karetki pogotowia, występy rapera. A przede wszystkim była radość dzieci, również z walczącej Ukrainy.
Ale my byliśmy tylko organizatorami. Nic byśmy nie zrobili bez naszych darczyńców i partnerów.
16 kwietnia 2022
Święcenie pokarmów to zwyczaj, który ma przypominać wiernym o zmartwychwstaniu Jezusa. Ma też swoje korzenie w przedchrześcijańskich, pogańskich obrzędach związanych z powitaniem wiosny.
Obecny zwyczaj święcenia pokarmów bezpośrednio jest związany obrzędowością wielkanocną i tradycją chrześcijańską. Święcenie pokarmów i kropienie ich wodą to sakramentalia. Na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa świętujemy, radujemy się i ucztujemy w gronie rodziny i najbliższych, a śniadanie wielkanocne ma charakter duchowy i religijny. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę zostało ustanowione w VIII wieku ale w Polsce zwyczaj ten przyjął się dopiero w wieku XIV.
My również poświęciliśmy tradycyjne pokarmy umieszczone w koszyczkach. Dzięki uprzejmości proboszcza parafii pw. Najświętszej Marii Panny przygotowaliśmy się do tegorocznych Świąt Wielkiej Nocy i z ufnością patrzymy w przyszłość.
10 kwietnia 2022
Poczuliśmy się dumni z zaproszenia łódzkich klubów motocyklowych i władz Łodzi do udziału w piątym rozpoczęciu sezonu motocyklowego. Choć temperatura zniechęcała to nie miała szans. My się chłodów nie boimy.
Działo się a impreza jak zwykle zorganizowana została mądrze, bezpiecznie i z klasą. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - stoiska z akcesoriami motocyklowymi i ciuchami, pokazy stuntu, dobra muzyka i wiele innych atrakcji. A całość zwieńczona przejazdem ulicami Łodzi.
Więc.... zaczynamy!
3 kwietnia 2022
Jak co roku motocykliści spotykają się na Jasnej Górze rozpoczynając oficjalnie sezon motocyklowy. W tym roku pogoda spłatała figla i tylko nieliczni dołączyli do wyjazdu na tę uroczystość zorganizowanego przez nasze Stowarzyszenie. Jednak nie w ilości tkwi siła.
Zwykle każdy jedzie tam z własnymi intencjami, jednak w tym roku chyba wszyscy modlili się również za szybkie zakończenie wojny w Ukrainie. Nie tylko się modlili. Na miejscu trwała zbiórka apteczek, środków opatrunkowych i powerbanków na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Motocykliści podczas pielgrzymki trwają w jedności z ogarniętą wojną Ukrainą.
Pielgrzymkę organizuje Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, którego celem jest pielęgnowanie i przywracanie pamięci o przodkach ze Wschodu.
2 kwietnia 2022
Odkładane wielokrotnie ze względu na pandemię targi motocyklowe Warsaw MotorShow wreszcie doszły do skutku. Nasze bilety czekały dwa lata. My też byliśmy spragnieni nowości, emocji.
Widać było, że przez ten czas zmieniło się wiele. Mnóstwo wystawców zrezygnowało z udziału. To co zastaliśmy to raczej jakieś wypełniacze były. Cóż, pokłosie pandemia zbiera nadal.
Najważniejsze, że znowu byliśmy razem - zintegrowani, radośni i spragnieni siebie. "Nieważne gdzie, ważne z kim" - to powiedzenie jest ciągle aktualne.
21 marca 2021
No i spaliliśmy ją i utopiliśmy. I poszła precz do morza. Marzanna - symbol zimy. Kilkudziesięciu motocyklistów z okolic Zduńskiej Woli zebrało się pod Ratuszem wspólnie zadość uczynić tradycji. Skazana cierpliwie robiła za "plecak" u Grzegorza.
Później to już wspólne ognisko i zabawa nad Kępiną.
Wiosna idzie...
Topienie marzanny to jeden z niewielu starosłowiańskich obrzędów, który do dziś jest kultywowany. Marzanna to według ludowych podań słowiańska bogini, która symbolizowała śmierć. Niektórzy uważali ją wręcz za demona.
Gdy po jesieni obumierała natura, wierzono, że to przez Marzannę – stąd utożsamianie jej z zimą. Śmierć Marzanny zgodnie z ludowymi wierzeniami oznaczała budzenie się przyrody do życia, a więc początek wiosny. W tym dniu boginię zastępowało inne słowiańskie bóstwo – Jaryła, które symbolizowało zieloną porę roku.
Zgodnie z podaniami, by nastała wiosna, należało uśmiercić Marzannę. Symbolem marzanny była kukła, którą starosłowiańskim zwyczajem palono lub topiono.
8 marca 2021
A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza...
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.
Początek i koniec...
I dlatego, z okazji ich święta staraliśmy się docenić nasze Panie wspólnym spotkaniem, drobnym upominkiem, słodkościami.
30 stycznia 2022
"Pada deszcz, pada deszcz
Wiec na spacer dziś mnie weź
Dzisiaj wieje dzisiaj leje
Ja się śmieje ty się śmiejesz"
(Antonina Krzysztoń)
I tak właśnie było podczas tegorocznego 30 finału WOŚP. Ale nawet taka przeciwność losu nie zatrzymała nas przed chęcią wsparcia tej niezwykłej już chyba nie imprezy lecz jak sądzimy - idei. Choć każdy z nas zmókł, zmarzł i pewnie przeziębił się to warto było. Pomaganie potrzebującym oznacza czynienie dobra, które prędzej czy później do nas wróci. Pomagając bezinteresownie czynimy świat lepszym miejscem dla nas samych.
To nie jest tak, że drobne rzeczy nie mają sensu…
Styczeń 2022...
Minął trzeci rok naszej działalności. Rok trudny ze względu na trwającą pandemię. Ograniczyła nasze działania ale i tak działo się dużo. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagali nas przez ten rok, cividowy rok.
AI Website Software